آنتی اسکالانت سیستم اسمز معکوس (R.O)

آنتی اسکالانت:

آنتی اسکالانت مواد ضد رسوبی هستند که برای پاکسازی سیستم های تصفیه آب، جهت جلوگیری از تشکیل رسوب ممبران های صنعتی به سیستم های آب شیرین کن RO تزریق می شود.

آب خام حاوی املاح و نمک های معدنی است که این املاح در حین عبور از غشای ممبران، بر روی ممبران رسوب می کنند. این رسوبات به مرور باعث گرفتگی منافذ غشای ممبران می شود که سبب کاهش راندمان آب خروجی از سیستم آب شیرین کن RO می گردد.

آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب صنعتی به منزله خون در رگ های یک موجود زنده می باشد .به دلیل اینکه مهم ترین هدف در بهره برداری صحیح از دستگاه تصفیه آب بالا نگه داشتن عمر مفید ممبران می باشد و تنها عامل بازدارنده از ایجاد رسوب روی سطح ممبران استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب می باشد لذا انتخاب یک آنتی اسکالانت با کیفیت بالا خیلی می تواند در نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی به ما کمک نماید.عدم استفاده از ضد رسوب آنتی اسکالانت ممکن است باعث مشکلات زیر شود:

  • کاهش میزان جریان عبور آب
  • کاهش کیفیت آب 
  • کاهش فشار آب و افزایش مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن
  • از بین رفتن غشاء به دلیل برخورد با کریستال های رسوبی
  • از کارافتادگی های دائمی دستگاه

ممبران های دستگاه اسمز معکوس با گذشت زمان و با عبور مداوم آب خام از روی سطح غشا پلی آمیدی و انجام عمل تصفیه، دچار گرفتگی توسط ذرات کلوییدی،رسوبات و املاح محلول در آب می شوند که در نهایت منجر به کاهش دبی آب تولیدی و در کل کاهش راندمان دستگاه می شود. برای حل این مشکل باید عمل CIP (Cleaning In Place)ممبران ها انجام شود.

 

خرید آنتی اسکالانت و مواد CIP:

گروه فنی و مهندسی محافظ شیمی اسپادانا با بیش از 15 سال سابقه به عنوان عرضه کننده موادشیمیایی، مشاور و ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی در زمینه طراحی، ساخت ونگهداری تأسیسات مرتبط با آب و بخـــــار، شامل دیگ­های بخار، برج­هـــای خنک کننده،  ستون­های تصفیه رزینی، RO و طراحی سیستم های تصفیه پساب فعالیت میکند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و خرید آنتی اسکالانت می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه شرکت محافظ شیمی اسپادانا استفاده نمایید.

درخواست مشاوره

در صورت داشتن هر گونه سوالی ما در کنار شما خواهیم بود با پر نمودن این فرم کارشناسان مجموعه محافظ شیمی اسپادانا با شما تماس خواهند گرفت.

موقعیت مکانی دفتر ما
تماس با ما

031-37757080-90

0913-029-6778

info@mohafezshimi.ir

اصفهان،خیابان سهروردی،ساختمان اسپادانا،طبقه 3،واحد 5